NASZE WYBORY

Nasze laboratoria tworzą receptury według precyzyjnych parametrów ekologicznych i zdrowotnych.

 

NASZE KOSMETYKI SĄ WOLNE OD:

 

SZTUCZNYCH BARWNIKÓW

Produkty INSIGHT są wolne od syntetycznych barwników. Jedynym wyjątkiem jest szampon Anti-yellow,
w którym użycie barwnika jest nieuniknione, ze względu na wykonywane czynności, niezbędne do działania formuły.

 

 

ALERGENÓW ZAPACHOWYCH

Zdecydowaliśmy się na użycie wyłącznie substancji bez alergenów zapachowych, aby nasze zabiegi były
tak delikatne, jak tylko to możliwe, nawet dla najbardziej wrażliwej skóry głowy.

 

 

SLS/SLES

Wszystkie nasze receptury szamponów tworzymy bez użycia SLS/SLES (Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate), które są uważane za agresywne i potencjalnie drażniące surfaktanty. Zamiast tego zdecydowaliśmy się użyć łagodniejszego środka czyszczącego, SODIUM COCETH SULFATE, otrzymywanego z orzecha kokosowego. Zastosowanie bardziej przyjaznego i dermo-kompatybilnego składnika przyczynia się jednocześnie do ochrony zdrowia skóry, a także zachowania jej równowagi hydrolipidowej.

 

 

SILIKONÓW

Silikony to nieorganiczne polimery pochodzące z krzemu, które są wytwarzane w procesach syntezy chemicznej. Nie możemy zaprzeczyć, że zapewniają natychmiastową miękkość i połysk włosom. Jednak przez efekt błonotwórczy uniemożliwiają przenikanie aktywnych składników, gdyż zamykają łuski włosa. Dlatego w miarę możliwości wyeliminowaliśmy silikony z naszych receptur.

 

MIT I PARABENÓW

Parabeny i MIT to konserwanty, które stały się przedmiotem kontrowersji. Badania naukowe nie przyjęły jeszcze definitywnej postawy, czy są szkodliwe. Nie czekając na odpowiedź, która rozwiewa wszelkie wątpliwości, postanowiliśmy użyć alternatywnego systemu konserwującego. W szczególności używamy biodegradowalnej mieszaniny kwasów owocowych do produkcji wszystkich naszych szamponów: Sodium Benzoate i Potassium Sorbate. W maskach i odżywkach używamy mieszanki konserwującej składającej się z alkoholu benzylowego i środka zmiękczającego pochodzenia naturalnego Glyceryl Laurate (otrzymywanego z oleju palmowego).

 

OLEJU MINERALNEGO

Olej mineralny (Paraffinum liquidum — pochodna ropy naftowej), tworzy film na skórze, który utrudnia prawidłową transpirację i dotlenienie skóry głowy oraz włosów. Tam, gdzie była możliwość zdecydowaliśmy się zastąpić go bardziej dermo-kompatybilnymi, naturalnymi składnikami o tych samych właściwościach, ale z mniejszą ilością niewiadomych dla zdrowia. Skóra i włosy muszą mieć swobodę wykonywania najbardziej naturalnej czynności, jaką jest oddychanie.