NASZE PLUSY

Nasze produkty mają wspólne charakterystyczne cechy:

 

OZONOWANA WODA

Woda jest kluczowym składnikiem do tworzenia naszych produktów, a także nośnikiem substancji aktywnych
i wyciągów roślinnych: z tego powodu Eley od lat oczyszcza ją za pomocą ozonu. Niektóre badania potwierdziły, że ozon, cząsteczka zbudowana z trzech atomów tlenu, jest ważną alternatywą dla tradycyjnych środków, takich jak chlor i jego związki. W porównaniu do nich ozon ma wyższą siłę utleniającą, co w efekcie daje mu szersze spektrum antybakteryjne. Przy niskich stężeniach ozon jest nietoksyczny i wraca w krótkim czasie do swojej pierwotnej formy (tlenu), nie pozostawiając odpadów. Jego zastosowanie gwarantuje również szybkie, bezpieczne, głębokie i całkowicie ekologiczne warunki sanitarne, dzięki czemu woda jest czysta mikrobiologicznie, czyli w idealnym stanie, aby aktywnie przenosić właściwości składników.

 

TESTOWANY NA ZAWARTOŚĆ NIKLU

Wszystkie nasze produkty są testowane pod kątem zawartości niklu (‹ 0,5 PPM), aby zagwarantować
większe bezpieczeństwo w przypadku nadwrażliwości skóry.

 

100% MADE IN ITALY

Chcemy podkreślić nasze w 100% włoskie know-how: jakość produktu jest gwarantowana od momentu tworzenia w laboratorium, aż po dostawy gotowego kosmetyku w ponad 40 krajach na całym świecie. Wartość, która nas wyróżnia to doskonałość i styl.

 

WYSOKI PROCENT NATURALNOŚCI

Nasze produkty zawierają wysoki procent składników pochodzenia naturalnego. Średnio ponad 96% całkowitej receptury składa się z surowców naturalnego pochodzenia.

 

CERTYFIKAT VEGAN OK

Cała linia do włosów INSIGHT posiada certyfikat VEGAN OK, w tym także linia do koloryzacji INCOLOR. Standard ten promuje upowszechnianie kultury szacunku dla życia i środowiska, tak aby wartości te mogły reprezentować dziedzictwo wspólne dla wszystkich. Dlatego też, kupując produkt z logotypem VEGAN OK na etykiecie, konsument otrzymuje gwarancję, że produkt nie zawiera składników odzwierzęcych, a producent nie jest związany z wykorzystywaniem
i zabijaniem zwierząt.

 

NATURALNE I ORGANICZNE EKSTRAKTY

Główne funkcjonalne składniki aktywne w naszych preparatach pochodzą z certyfikowanych ekologicznych upraw. Kombinacje olejów i maseł pochodzenia naturalnego w połączeniu z ekstraktami roślinnymi, zmiękczają i odżywiają włosy. Wybór ekologicznych składników aktywnych oznacza zarówno ochronę planety, jak i pracowników, którzy są częścią łańcucha produkcyjnego. Jest to także ukłon w stronę dobra konsumentów końcowych.