CERTYFIKATY FIRMY

ELEY uzyskała certyfikaty ISO 9001 (System zarządzania jakością) i ISO 22716 (Dobre praktyki wytwarzania kosmetyków). Certyfikaty pozwoliły zwiększyć naszą zdolność do zaspokajania potrzeb i oczekiwań naszych klientów poprzez lepszą kontrolę procesów produkcyjnych.

ISO 9001
(System zarządzania jakością)

Zastosowanie ISO 9001 w firmie oznacza stworzenie systemu organizacji, który uwzględnia założone standardy i normy. Wymagania dotyczą wszystkich procesów biznesowych, które muszą być poparte odpowiednią dokumentacją (podręcznik jakości, procedury, instrukcje pracy). Celem systemu jakości ISO 9001 jest zapewnienie, że produkt dostarczony przez firmę spełnia określone wymagania. To pokazuje, że firma jest zdolna, by odpowiadać w sposób spójny i dokładny na oczekiwania klienta, a także będzie w stanie osiągnąć znaczącą poprawę w zakresie efektywności organizacyjnej i jakości produktu poprzez minimalizację odpadów, unikając błędów i zwiększając produktywność.


ISO 22716
(Dobra praktyka wytwarzania)

Rozporządzenie UNI EN ISO 22716 określa wytyczne dotyczące produkcji, kontroli, przechowywania i transportu produktów kosmetycznych mające na celu zagwarantowanie klientowi wysokich standardów bezpieczeństwa i higieny. To zbiór zasad, które opisują sprzęt, zarządzanie, metody i środki produkcji w celu zapewnienia odpowiednich standardów jakości. Mają na celu kontrolę zarówno produkcji, jak i jakości. Odnoszą się do wszelkiego rodzaju produktów kosmetycznych i biorą pod uwagę wszystkie czynniki i działania, które są istotne dla uzyskania wyrobu kosmetycznego.

 

CERTYFIKATY PRODUKTÓW

 

CERTYFIKAT VEGAN OK

Cała linia do włosów INSIGHT posiada certyfikat VEGAN OK, w tym także linia do koloryzacji INCOLOR. Standard ten promuje upowszechnianie kultury szacunku dla życia i środowiska, tak aby wartości te mogły reprezentować dziedzictwo wspólne dla wszystkich. Dlatego też, kupując produkt z logotypem VEGAN OK na etykiecie, konsument otrzymuje gwarancję, że produkt nie zawiera składników odzwierzęcych, a producent nie jest związany z wykorzystywaniem i zabijaniem zwierząt.

ICEA COSMOS NATURAL

Stworzyliśmy linie SENSITIVE i LENITIVE z certyfikatem Cosmos Natural ICEA, aby zaspokoić potrzeby tych, którzy zmagają się z problemem nadwrażliwej skóry i potrzebują bardzo delikatnych, ale skutecznych produktów do pielęgnacji. Produkty polecane dla całej rodziny, testowane dermatologicznie na wrażliwej skórze i na obecność niklu, aby zagwarantować maksymalną dermo kompatybilność.

STANDARD COSMOS ICEA I ZRÓWNOWAŻONY EKOROZWÓJ

Ten uznany międzynarodowo rygorystyczny, standard został opracowany przez pięć głównych europejskich agencji (BDIH, COSMEBIO& ECOCERT, ICEA, SOIL ASSOCIATION) certyfikujących kosmetyki naturalne i organiczne oraz ustanawia wymagania, które należy spełnić, aby produkt kosmetyczny mógł być nazwany organicznym i / lub naturalnym.

 

Te zasady to:
• promowanie stosowania produktów z upraw ekologicznych, z poszanowaniem bioróżnorodności;
• korzystanie z zasobów naturalnych w odpowiedzialny sposób, szanując środowisko;
• wykorzystanie procesów i produkcji, które są czyste oraz szanują ludzkie zdrowie i środowisko;
• integracja i rozwój pojęcia „zielonej chemii”.

Jego celem jest stosowanie zasad zrównoważonego ekorozwoju w całym łańcuchu dostaw kosmetyków, od charakterystyki surowców po dystrybucję gotowych produktów. Dlatego ostatecznym celem jest radzenie sobie z problemami, które są niezbędne dla środowiska i dobrobytu ludzi na planecie, w celu promowania rozwoju coraz bardziej naturalnych i organicznych produktów kosmetycznych. Konsumenci muszą być informowani, aby sami mogli decydować w zakresie zrównoważonego ekorozwoju.